Zamanı Doğru Okumak

Zamanı Doğru Okumak
Yıl 2016 herkes herşeyi Google da arıyor ????

 

Web tasarımının temeli kuşkusuz içinde bulunduğumuz zamanda insan ilişkilerini , şirket stratejilerini ve insan davranışlarını iyi okumaktan geçiyor. Ulaşmak istediğimiz kitle zamanını nasıl geçiriyor. Tüketim ve iletişim alışkanlıkları neler. Aradıklarını nasıl arıyor ve ne şekilde buluyorlar.

 

İnternet devrimini yaşadığımız çağımızda sosyal medya üzerinden örgütlenen kalabalıkların neler yapabildiğini görmekteyiz. Bu kadar büyük bir güce sahip olan internette yer almak için hiç bir zaman geç kalmış sayılmayız.

Günümüzde insanların adeta online yaşadığı , ortalama 3.1 saat online olarak telefon , tablet ve bilgisayara bağlı olarak internette geçirdiğini düşünürsek hedef kitlenizin sizi internette bir yerlerde aradığını söylemek yanlış olmaz.

 

İşte tam bu noktada her insanın ve kurumun şapkasını önüne alıp düşünme zamanı gelmiştir. İnternette nasıl ve ne kadar yer alıyorsunuz. Sizi sadece kişisel bilgi ve belgelerinizi paylaştığınız Facebook yada twitter adresiniz mi temsil ediyor yoksa profosyonelliğinizi ve profilinizi hedef kitlenize tanıtan sayfalarla ve site ile mi karşılarındasınız.

 

Nokta Atışı :

Hedef kitlenize ulaşmakta kullandığınız yol sizi tanımlar. Dünyanın öbür ucunda yada yan binadaki insan sizinle ilgili kelimeleri Google da arıyor ve size ulaşabiliyorsa günümüz toplumunu ve teknolojsini doğru okumuşsunuz demektir.

 

Tek bir insan , tek bir bağlantı bundan sonraki iş ve yaşam akışınızı değiştirebileceği gibi bu potansiyelin farkında olmayan ve zamanı doğru okumayan yaşı ve eğitimi ne olursa olsun çağın gerisinde kalmış insan ve kurumlar, gerekeni yapanlar karşısında hep bir adım geri kalmaya ve rekabet eşitliğinden olumsuz yararlanmaya mahkumdur.

 

Nezih Burak Aydemir