Belgelendirme

Mesleki Belgelendirme

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilen firmamız Personelin Mesleki Yeterlilik Belgelendirme alanlarında
Mesleki Yeterlilik Kurumu, Turkak Personelin Mesleki Yeterlilik Belgelendirme alanlarında
İnşaat , Metal , Toplum Hizmetleri , Elektrik Elektronik Sektöründe Personel sınav ve belgelendirme çalışmaları yapmaktadır.
Türkiye’de ilk kez Elektrik Tesisatçısı ve Bayan Kuaförlüğü branşlarında sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilmiştir.
Turkak ve MYK Personel Belgelendirme sisteminde Mesleki Yeterlilik Sınav Yetkilerimiz;
1* İnşaat Boyacısı Seviye 3
2* İnşaat Sıvacı – seviye 3
3* İnşaat Isı Yalıtımcısı Seviye 3
4* İnşaat Duvarcı – seviye 3
5* İnşaat Seramik Karo Kaplamacısı – seviye 3
6* İnşaat İskele Kurulum Elemanı – seviye 3
7* İnşaat Alçı Sıva Uygulayıcısı – seviye 3
8* İnşaat İnşaat İşçisi – seviye 2
9* Elektrik Tesisatçısı – seviye 3
10* Metal Sac İşlemeci – seviye 3
11*Makina Montajcısı – seviye 3
12* Kuaför – seviye 4
13* Çelik Kaynakçısı – seviye 3
14* Alüminyum Kaynakçısı – seviye 3
MYK Sürecimiz 08/08/2017 tarihi itibariyle sınavlarımız başlamıştır. , Metal , Toplum Hizmetleri , Elektrik Elektronik Sektöründe Personel sınav ve belgelendirme çalışmaları yapmaktadır.
Türkiye’de ilk kez Elektrik Tesisatçısı ve Bayan Kuaförlüğü branşlarında sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilmiştir.

MYK MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ ZORUNLULUĞU NEDİR?

İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı 4 Nisan 2015 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edilerek 6645 sayılı kanun numarası ile yasalaştı. Kanun 5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda da önemli değişiklikler yaptı.

Bu değişikliklerin en önemlilerinden biri şüphesiz çalışma ve iş dünyasını yakından ilgilendiren belge zorunluluğu getirilen meslekler olmuştur. Kanuna göre; “Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından standardı yayımlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğlerin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda düzenlenen esaslara göre Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmayan kişiler çalıştırılamayacaktır.”

Yani 25 Mayıs 2016 tarihinden sonra tehlikeli ve çok tehlikeli olarak belirlenen meslek gruplarında ”Mesleki Yeterlilik Belgesi” olmadan çalışmak mümkün olmayacaktır.Bu nedenle Mesleki Yeterlilik Belgenizi ÜCRETSİZ olarak edinebilmek için lütfen bizimle hemen iletişime geçin.
0531 772 78 55